آشنایی با روند فعالیت مؤسسه محبت املش

خدا را شاکریم که هر روز بر اهالی مهربان محبت املش افزوده می شود و گروهای جدید از اقشار مختلف همشهریان بزرگوار و خیرین غیر املشی به جمع حامیان محبت می پیوندند. برای آشنایی این عزیزان و عموم شهروندان املشی از چگونگی عملکرد موسسه محبت ضروری دانستیم بار دیگر فرایند کمک رسانی موسسه محبت را به استحضار جمیع نیکوکاران گرامی برسانیم:

۱. موسسه محبت با مجوز سازمان بهزیستی و ثبت در سازمان ثبت اسناد کشور با شناسه ملی ۱۴۰۱۰۰۹۲۸۷۳ فعالیت می کند و تمام عملیات کمک رسانی و اداری و مالی موسسه تحت نظارت سازمان مجوز دهنده و اداره مالیاتی املش است

۲. افراد نیازمند از راه های مختلف به موسسه معرفی می شوند. در ابتدا مددکار موسسه پس از مشاوره اقدام به ثبت درخواست نموده سپس درخواست در کمیته نیازسنجی طرح می شود تا میزان نیازمندی و اولویت کمک رسانی تعیین شود. برای این منظور شبکه ای از معتمدان و فعالان محلی در شهر و روستاهای مختلف با موسسه همکاری می کنند.

۳. درخواست مهرجویان پس از بررسی در کمیته نیازسنجی به کمیته پزشکی ارسال می شود تا بهترین شیوه برای درمان تعیین شود. در این کمیته نیز تعداد زیادی از پزشکان املشی و غیر املشی به موسسه یاری می رسانند.

۴. روند رسیدگی به درخواست مهرجویان به گونه است که در کمترین زمان ممکن کمکها به دست آنان برسد.

۵. از آنجاییکه کمکهای مردمی با نیت دستگیری از نیازمندان به موسسه محبت واریز می شود از این رو ترتیبی اتخاذ شده که هزینه های جاری موسسه از محل کمکهای نقدی و غیرنقدی اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره و برخی از حامیان تامین گردد. به عنوان نمونه مکان موسسه از سوی خانواده محترم عابدینی به صورت رایگان در اختیار موسسه قرار گرفته است و بیشتر تجهیزات موسسه نیز از سوی جناب آقای منصوبی و برخی دیگر از خیرین املشی تامین شده است.

۶. خدمات اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل ، کمیته های نیازسنجی و پزشکی به صورت رایگان و خیرخواهانه است و تنها مددکار موسسه که بخش زیادی از کارهای موسسه بر عهده ایشان است، از کمترین دستمزد که به تصویب هیئت مدیره رسیده برخوردار هستند. لازم به توضیح است. موسسات خیریه طبق قانون می توانند درصد کمی از کمکها و اعانات را صرف امور جاری نمایند، اما دست اندرکاران موسسه محبت به گونه ای برنامه ریزی کرده اند که هزینه های جاری را به حداقل برسانند.

۷. موسسه محبت ضمن سپاس از همه مهربانان و حامیان بزرگوار از نیکوکاران موسسه استدعا دارد برای بهبود عملکرد و تحقق اهداف موسسه ما را از نظرات، نقدها و پیشنهادهای سازنده خود محروم نفرمایند.

روابط عمومی موسسه محبت املش